Czytasz dzięki

Chiny zareagowały na wpis Trumpa ma Twitterze

opublikowano: 16-07-2019, 10:54

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że błędne jest sugerowanie iż Pekin potrzebuje umowy handlowej z USA z powodu spowolnienia gospodarczego, pisze Reuters.

To reakcja na wpis prezydenta USA na Twitterze. Donald Trump ogłosił, że to cła wprowadzone przez USA na import z Chin przyczyniły się istotnie do spowolnienia drugiej na świecie gospodarki. Zagroził nałożeniem kolejnych ceł na import z Chin.

Rzecznik chińskiego MSZ, Geng Shuang powiedział, że wzrost gospodarczy Chin „nie jest zły”. Oświadczył również, że błędne jest twierdzenie o spowolnieniu wzrostu Chin z powodu amerykańskich ceł i wynikającej z tego presji na zawarcia umowy handlowej.

W poniedziałek opublikowano dane o wzroście gospodarczym Chin w drugim kwartale. Wyniósł 6,2 proc. w ujęciu rocznym i był najniższy od 1992 roku kiedy rozpoczęto publikację danych kwartalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane