Chiny zareagowały na wpis Trumpa ma Twitterze

opublikowano: 16-07-2019, 10:54

Chińskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych oświadczyło, że błędne jest sugerowanie iż Pekin potrzebuje umowy handlowej z USA z powodu spowolnienia gospodarczego, pisze Reuters.

To reakcja na wpis prezydenta USA na Twitterze. Donald Trump ogłosił, że to cła wprowadzone przez USA na import z Chin przyczyniły się istotnie do spowolnienia drugiej na świecie gospodarki. Zagroził nałożeniem kolejnych ceł na import z Chin.

Rzecznik chińskiego MSZ, Geng Shuang powiedział, że wzrost gospodarczy Chin „nie jest zły”. Oświadczył również, że błędne jest twierdzenie o spowolnieniu wzrostu Chin z powodu amerykańskich ceł i wynikającej z tego presji na zawarcia umowy handlowej.

W poniedziałek opublikowano dane o wzroście gospodarczym Chin w drugim kwartale. Wyniósł 6,2 proc. w ujęciu rocznym i był najniższy od 1992 roku kiedy rozpoczęto publikację danych kwartalnych.

fa44e31e-90f7-11e9-bc42-526af7764f64
Poza scenariuszem
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE
Poza scenariuszem
autor: Marek Wierciszewski
Wysyłany co dwa tygodnie
Marek Wierciszewski
Newsletter poświęcony globalnym rynkom finansowym. Strategie inwestycyjne, alternatywne scenariusze, makrospojrzenie.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy