Czytasz dzięki

Chmielna zmieni się nie do poznania

  • Marta Sieliwierstow
opublikowano: 17-01-2012, 00:00

Nowoczesne biura, ekskluzywne sklepy, w przyszłości także butikowe hotele i restauracje oraz miejsce spotkań warszawiaków — takie marzenia o przeobrażeniu ulicy Chmielnej ma Robert Mandżunowski, prezes spółki LHI.

LHI finalizuje wynajem powierzchni biurowej w Nowym Domu Jabłkowskich (NDJ) przy ulicy Chmielnej 19 w Warszawie — inwestycji zrealizowanej wspólnie z Domem Towarowym Braci Jabłkowskich. Chmielna to ulica z przeszłością i jedna z najważniejszych ulic handlowych w mieście. Przez wiele lat była zaniedbywana, a jakiekolwiek inwestycje w okolicy utrudniał nieuregulowany status prawny nieruchomości. Teraz Chmielna ma szansę stać się salonem stolicy.

Zobacz więcej

Chmielna dostaje szansę na drugie życie.

— W Warszawie wciąż nie rozwiązano problemu, którego źródłem jest dekret warszawski — wiele nieruchomości jest własnością miasta, ale część z nich starają się odzyskać dawni właściciele lub ich spadkobiercy. Wiele osób po odzyskaniu tych budynków liczy na szybki obrót i zarobek. Jednak czasy nie sprzyjają takiemu myśleniu — uważa Robert Mandżunowski, prezes LHI.

Pierwsze kroki

Jak zapowiada prezes LHI, do końca I kwartału 2012 spółka powinna podpisać kolejne umowy na wynajem powierzchni biurowca NDJ. Kto wprowadzi się na Chmielną na razie nie chce zdradzać. Mówi tylko, że będą to firmy z branży konsultingowej, prawniczej i finansowej. Na parterze budynku działa już flagowy salon sieci komórkowej Plus. Pod koniec grudnia pierwsza koparka wjechała na sąsiednią działkę przy Chmielnej 25. Poprzedni właściciel chciał w tym miejscu postawić apartamentowiec, wyburzył już nawet stojącą tam niegdyś starą kamienicę. LHI na 1,2 tys. mkw. tworzących pierzeję w kierunku Domów Towarowych Centrum wybuduje siedmiokondygnacyjny biurowiec klasy A. Na parterze i pierwszym poziomie podziemnym powstaną lokale handlowo-usługowe.

To nie koniec

Spółka prowadzi rozmowy z kolejnymi właścicielami działek i zdewastowanych kamienic w okolicy Chmielnej.

W planach ma m.in. realizację inwestycji, która połączy funkcję handlową, hotelowo- -gastronomiczną, a może nawet mieszkaniową.

— Nie wiem jeszcze na ile urzeczywistnienie tych planów będzie możliwe, gdyż jesteśmy na bardzo wczesnym etapie, ale bez wątpienia zrealizowanie takiej inwestycji to nasz kolejny cel — zastrzega Robert Mandżunowski.

Więcej przeczytasz we wtorkowym "Pulsie Biznesu" lub tutaj>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marta Sieliwierstow

Polecane