Chorz-w: rusza II Forum Finansowo-Gospodarcze

Kajetan Sroka
16-11-2000, 00:00

Chorzów: rusza II Forum Finansowo-Gospodarcze

Organizatorzy liczą, że w spotkaniu weźmie udział 50 firm z województwa

Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa, które po raz drugi zorganizowało Forum Finansowo-Gospodarcze, liczy, że zainteresuje nim około 50 przedsiębiorstw i instytucji. Swój udział w spotkaniu, zapowiedzianym na 17 listopada 2000 r., potwierdziło już około 90 proc. zaproszonych.

O różnych rodzajach i instrumentach wsparcia, które mogą uzyskać małe i średnie przedsiębiorstwa, rozmawiać będą uczestnicy II Forum Finansowo-Gospodarczego, które ma odbyć się 17 listopada w Urzędzie Miejskim w Chorzowie. Organizatorem spotkania jest Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa.

Przedstawią oferty

— Forum zostało podzielone na dwie części: promocyjną, na której zostaną przedstawione oferty banków, oraz prelekcyjną — mówi Piotr Suliga z Centrum Przedsiębiorczości z Chorzowa.

Wśród zaproszonych gości znajdują się przedstawiciele banków, PZU, Izby Rzemieślnicza oraz Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Funduszu Górnośląskiego, Agencji Wspierania Przedsiębiorczości z regionu śląskiego, Stowarzyszenia Kupców z Siemianowic Śląskich, jak również kilku chorzowskich firm z sektora MSP.

W programie spotkania przewidziano m.in. wystąpienie Marcina Zembatego z ministerstwa gospodarki, na temat polityki państwa wobec małych i średnich przedsiębiorstw, jak również przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego, którzy będą mówić o wsparciu dla tego sektora w województwie śląskim, organizowanym w ramach programów przedakcesyjnych Unii Europejskiej. Własny program pomocy podmiotom z tego sektora zaprezentuje również katowicka Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Po raz drugi

— Zajmujemy się organizowaniem kursów dla firm z tego sektora, które mają im pomóc w dostosowaniu się do zasad funkcjonowania w warunkach gospodarki rynkowej. Wspólnie z Politechniką Śląską prowadzimy również studia podyplomowe — mówi Michał Wójcik z Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości.

Na Forum Finansowo-Gospodarcze zaproszono 50 firm i instytucji.

— Do tej pory swój udział potwierdziło ponad 40 z nich — tłumaczy Piotr Suliga.

Forum Finansowo-Gospodarcze w Chorzowie organizowane jest już po raz drugi.

— Poprzednie, które odbyło się w 1999 r., było skierowane głównie do mieszkańców. Swoją ofertę przedstawiały banki, fundusze emerytalne, towarzystwa ubezpieczeniowe oraz agencje promujące rozwój społeczności lokalnych — dodaje Piotr Suliga.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kajetan Sroka

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chorz-w: rusza II Forum Finansowo-Gospodarcze