Chorzów wyda na stadion 4,5 mln zł

Dominika Malik
08-08-2001, 00:00

Chorzów wyda na stadion 4,5 mln zł

Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu z Chorzowa planuje, na terenie Stadionu MORiS przy ul. Lompy, budowę pawilonu sportowego. Przetarg na wybór wykonawcy generalnego ma odbyć się 28 sierpnia 2001 r. Będzie to ostatni element modernizacji stadionu, której koszt oszacowano łącznie na 4,5 mln zł. Ponad 2 mln zł pochodzi z dotacji Urzędu Kultury Fizycznej i Sportu.

Prace budowlane wokół pawilonu powinny rozpocząć się na początku września i potrwać do końca grudnia 2001 r. Obiekt ma powstać na terenie, który należał do klubu AKS Chorzów.

— Projekt pawilonu opracowała firma Eko-Instal-Bud z Chorzowa. Będzie to budynek dwukondygnacyjny. Znajdą się w nim sale treningowa i konferencyjna, szatnie, łaźnia i pomieszczenia dla sędziów — wyjaśnia Irena Barczyk z Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu w Chorzowie.

Powierzchnia całkowita budynku wynieść ma ponad 1,1 tys. mkw. Oferty przetargowe można składać do 27 sierpnia 2001 r.

Remont stadionu trwa od lipca 2000 r. Do tej pory zmodernizowano już bieżnię lekkoatletyczną, widownię i płytę stadionu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dominika Malik

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Chorzów wyda na stadion 4,5 mln zł