Citi: przełomowy moment dla bitcoina

opublikowano: 01-03-2021, 15:21

Citi uważa, że bitcoin jest w przełomowym momencie i może stać się preferowaną walutą handlu międzynarodowego, donosi Reuters.

Analitycy banku inwestycyjnego twierdzą, że akceptacja bitcoina w ostatnim czasie m.in. przez Teslę i Mastercard może być początkiem „transformacji na masową skalę” kryptowaluty do mainstreamu. Ich zdaniem, bitcoin może w przyszłości zostać preferowaną walutą handlu międzynarodowego lub stanie w obliczu „implozji spekulacyjnej”. Globalny zasięg bitcoina, transparentność i potencjał dokonywania szybkich płatności daje mu „optymalne pozycjonowanie” by stać się preferowaną walutą handlu międzynarodowego, ale wtedy gdy biznes i indywidualne osoby uzyskają dostęp przez cyfrowe portfele do zapowiadanych cyfrowych walut banków centralnych, tzw. stablecoinów, oceniają eksperci Citi.

- Jest mnóstwo zagrożeń i przeszkód na drodze dalszego postępu bitcoina. Ale rozważenie tych potencjalnych przeszkód wobec rysujących się możliwości prowadzi do konkluzji, że bitcoin jest w przełomowym momencie – głosi raport banku.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

W poniedziałek kurs bitcoina rośnie o ponad 9 proc. do 48063,01 USD, według Coindesk. Wcześniej w tym roku wynosił ponad 58 tys. USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane