Clarkson ma sposób, aby szybciej wrócić na ekran

opublikowano: 13-07-2015, 13:43

Jeremy Clarkson oraz jego koledzy z „Top Gear” chcą wykorzystać lukę w kontraktach z BBC, która pozwoli im szybciej wrócić na ekrany, donoszą media.

Chodzi o klauzulę niekonkurowania z BBC zawartą w kontraktach rozwiązujących stosunki Clarksona, Jamesa Maya, Richarda Hammonda, a także byłego producenta “Top Gear” Andy Wilmana z brytyjskim nadawcą. Zgodnie z prawem wymienione osoby nie mogą robić programu motoryzacyjnego dla konkurencji BBC w Wielkiej Brytanii. Według prawników, mogą robić program dla spółki z USA lub innego kraju, a potem sprzedać jego licencję jednemu z brytyjskich nadawców.

youtube

Jedną z opcji jest Netflix. Amerykański internetowy serwis wideo może udostępniać program Clarksona, Maya i Hammonda dzień przed tym, jak pokażą go stacje telewizyjne. Rozmowy z Amerykanami zasugerował Clarkson, który skarżył się niedawno na Twitterze, że „ponieważ szuka pracy” musiał zmienić zwyczaje dotyczące alkoholu, bo „Kalifornijczycy zwykli dzwonić o 23.00” i musi być przytomny, kiedy z nimi rozmawia.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, variety.com

Polecane