Coface mocniej wchodzi do Polski

Katarzyna Ostrowska
opublikowano: 19-09-2003, 00:00

Światowy lider ubezpieczeń należności krajowych i eksportowych startuje w Polsce. Będzie konkurował m.in. z KUKE i Gerlingiem.

Polska jest pierwszym krajem naszego regionu Europy, w którym Coface, francuski gigant ubezpieczeń należności krajowych i eksportowych, rozpoczął działalność.

— Jeśli chodzi o underwriting (ocena i wycena ryzyka — przyp. red.) czy zarządzanie polisą czerpiemy z doświadczeń grupy Coface. W Polsce działamy już od 11 lat w branży usług oceny ryzyka i zarządzania należności. Jesteśmy m.in. największą wywiadownią handlową — mówi Katarzyna Kompowska, dyrektor oddziału ÖKV Coface, Główny Oddział w Polsce.

Grupa Coface w Polsce współpracuje z ponad 3 tys. firm, które staną się potencjalnym partnerem w działalności ubezpieczeniowej.

— Nasi klienci to grupa, do której będziemy kierować produkt ubezpieczeniowy. Oferujemy tzw. polisę globalną, zbudowaną modułowo. Inne moduły są dla firm faktoringowych, a inne dla firm mających dużą liczbę klientów — mówi dyrektor ÖKV Coface.

Katarzyna Kompowska nie chce mówić, na jaką pozycję na rynku liczy ubezpieczyciel.

— Do końca roku będziemy analizować rynek. Jestem przekonana, że osiągniemy sukces — uważa dyrektor ÖKV Coface.

Składka brutto z tytułu ubezpieczeń należności krajowych i eksportowych w Polsce wyniosła w 2002 r. 164,2 mln zł. W tym roku ma wynieść około 200 mln zł.

Jarosław Biernacki, szef KUKE, przyznaje, że to dla nich konkurent i będzie musiał bardziej się starać.

— Z tego, co wiemy, nastawiają się na innych, większych, klientów niż my — mówi szef KUKE.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Ostrowska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Coface mocniej wchodzi do Polski