Coface ubezpieczy należności online

opublikowano: 03-03-2015, 00:00

Małe i średnie firmy będą mogły nabyć ubezpieczenie kredytu kupieckiego przez internet.

Coface wprowadził do oferty nową propozycję ubezpieczenia należności dla małych i średnich przedsiębiorców — EasyLiner, które można kupić przez internet. Zawarcie umowy ubezpieczenia tym sposobem potrwa kilka minut. Ubezpieczyciel udostępni wycenę po wysłaniu wniosku online, a składka zostanie ustalona na podstawie wartości obrotów przedsiębiorstwa, wielkości portfolio odbiorców oraz sektora działalności.

Przy tym Coface poda od razu całkowity koszt ubezpieczenia, ze wszystkimi opłatami cząstkowymi. Umowę trzeba przesłać do podpisania pocztą. Zakup ubezpieczenia kredytu kupieckiego przez internet w Coface to pierwsza taka propozycja na rynku. Jednak polisa EasyLiner różni się od tej, którą firmy nabywają tradycyjnym kanałem.

— Warunki ubezpieczenia EasyLiner są mocno uproszczone, a administracja polisą ograniczona do minimum. Również sam proces zawierania umowy uprościliśmy w stosunku do pozostałych produktów dostępnych w kanaletradycyjnym — tłumaczy Maciej Drowanowski, dyrektor handlowy Coface.

Limit odpowiedzialności ubezpieczyciela z tytułu całej umowy w przypadku polisy EasyLiner zależy od poziomu zadeklarowanych do ubezpieczenia rocznych obrotów.

Nie ma ograniczeń co do indywidualnych limitów kredytowych przyznawanych przez Coface dla odbiorców klienta. Transakcje krajowe i zagraniczne objęte zostaną jedną polis[SW] © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwia Wedziuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu