Cyfrowy biznes wymaga kontroli

opublikowano: 21-10-2019, 22:00

Światowej klasy specjaliści od cyberbezpieczeństwa spotykają się na konferencji „Secure” w Warszawie.

Sieć 5G, sztuczna inteligencja, bezpieczeństwo usług dla ludności — o współczesnych wyzwaniach związanych z bezpieczeństwem IT dziś i jutro będzie rozmawiać około 500 ekspertów w tej dziedzinie. To już 23. edycja międzynarodowej konferencji „Secure”, którą organizują Państwowy Instytut Badawczy NASK i działający w jego strukturach zespół CERT Polska. O randze wydarzenia świadczy m.in. to, że otworzy je minister cyfryzacji Marek Zagórski.

— Współczesne zagrożenia czyhające w internecie stanowią na tyle złożone wyzwanie, że żadna firma ani instytucja analityczna nie jest w stanie samodzielnie stawić mu czoła. Nasze spotkanie od lat jest platformą wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z cyberbezpieczeństwem — mówi Przemysław Jaroszewski, kierownik działu CERT Polska.

Referaty wygłosi aż 53 prelegentów. Liczne prezentacje i debaty pozwolą spojrzeć na ochronęsieci i ich użytkowników od strony technicznej, operacyjnej, ale też językowej — jednym z prelegentów będzie, prof. Jerzy Bralczyk, który opowie o tym, jak słowa kształtują nasze poczucie bezpieczeństwa i oczekiwania związane z tą sferą.

Tylko 58 proc. firm w Polsce uważa, że cyberbezpieczeństwo jest dla nich sprawą najwyższej wagi, podczas gdy w Europie Zachodniej wskaźnik ten przekracza 80 proc. Tymczasem na horyzoncie pojawiają się coraz to nowe wyzwania związane z rozwojem technologii. Przykładem jest tzw. machine learning. Przestępcy korzystają z uczących się algorytmów do przeprowadzania automatycznych ataków — i można przypuszczać, że trend ten będzie się nasilał. Pole do popisu daje im także internet rzeczy, a ściślej: wzrost liczby urządzeń sterowanych i wymieniających dane online.

Jak minimalizować zagrożenia, chronić biznes i sektor publiczny przed kradzieżą pieniędzy i wrażliwych danych, a jednocześnie chronić prywatność obywateli? Te zagadnienia zdominują dwudniowe spotkanie w Warszawie. Patronem medialnym konferencji „Secure 2019” jest „Pulsu Biznesu”.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu