Czabański o mediach publicznych

IAR
03-07-2008, 09:13

Prezes Polskiego Radia Krzysztof Czabański krytykuje plany Platformy Obywatelskiej dotyczące zmian w mediach publicznych w  wywiadzie, jakiego udzielił "Dziennikowi".

"Gdy myślę o przyszłości mediów publicznych i tych koszmarnych pomysłach, jakie wychodzą z kręgów rządzącej partii, dochodzę do wniosku, iż lepiej by było zrezygnować z atrap w rodzaju konkursów, rekomendacji" - powiedział Krzysztof Czabański i dodał, że zamiast tego można rozważać oddanie mediów publicznych wprost politykom, ale pod pewnymi warunkami.

"Można by na przykład przyjąć, że członkowie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji mogą urzędować, podobnie jak w Trybunale Konstytucyjnym, tylko przez jedną, choć długą, na przykład 9-letnią kadencję" - stwierdził prezes Polskiego Radia.

Po skończeniu kadencji, także jak w Trybunale, członek Krajowej Rady mógłby skorzystać z prawa do przejścia na emeryturę, nie musząc martwić się o swoją zawodową i polityczną przyszłość - zauważył Czabański.

Jego zdaniem, nawet gdyby partie rekomendowały do Krajowej Rady zaufanych i sprawdzonych ludzi, to funkcjonując z tak mocnymi gwarancjami niezależności, ci ludzie po pewnym czasie usamodzielnialiby się.

"Przestawaliby myśleć wyłącznie kategoriami interesu partyjnego, a zaczynali dbać o to, żeby były tu dobry rynek i dobre media" - uważa rozmówca Dziennika.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: IAR

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Czabański o mediach publicznych