Czas na zmiany

Komitet Inwestycyjny
05-11-2009, 16:32

Na giełdzie hossa. My też zarabiamy – najwięcej na Lotosie i PKO BP. Czas na mniejsze spółki. Idziemy śladem Warrena Buffetta. Kupujemy więc ...

Sprzedajemy papiery Cyfrowego Polsatu. Kupiliśmy go kierując się analizą techniczną. Niestety ta metoda zawiodła. Spółka słabo wypada na tle WIG20. Wystawiamy zlecenie sprzedaży na nasz pakiecik do końca przyszłego tygodnia z limitem 14,10 zł.

Spróbujemy też coś kupić. Z propozycji złożonych przez naszych czytelników na forum portalu pb.pb najbardziej przypadł nam do gustu ABM Solid. Dotychczasowe problemy spółki to pochodna kłopotów spółki zależnej – Resbudu, która była źle zarządzana i miała duże trudności z pozyskaniem nowych kontraktów. Jest szansa, że się to zmieni, m.in. dlatego, że Resbud koncentruje się na segmencie budownictwa mieszkaniowego (a ten powoli odżywa). Wkrótce oba podmioty mają się połączyć i – tu zgadzamy się z argumentami forumowicza frugo321 – ryzyko parytetu niekorzystnego dla akcjonariuszy ABM jest minimalne. Portfel zamówień tarnowskiej spółki na 2010 r. jest dobrze zdywersyfikowany (spółka buduje m.in. obiekty użyteczności publicznej, infrastrukturę ochrony środowiska, zdobyła też niedawno pierwszy kontrakt „okołokolejowy”), a jego wartość sięga już 250 mln zł i jest o 30 proc. wyższy, niż w analogicznym momencie 2008 r. Kurs ABM (firma jest wyceniana na 70 mln zł) od dłuższego czasu tkwi w trendzie bocznym. Na papiery spółki chcemy przeznaczyć 1,5 tys. zł. Limit ustawiamy na + 3 proc. licząc od czwartkowego zamknięcia.

Cieszymy się z „edukacyjnego” zakupu akcji PKO BP. Chcieliśmy pomóc inwestorom mniej zorientowanym w meandrach giełdowych bezpiecznie przejść przez emisję akcji z prawem poboru. Udało się. Przy okazji zarobiliśmy parę procent :) Zastanawialiśmy się czy sprzedać teraz papiery. Postanowiliśmy jednak zostawić je w portfelu licząc na dalszą poprawę nastrojów i wyników finansowych w systemie bankowym.

Co z funduszem venture capital BBI Capital? To dziwna spółka, a przynajmniej dziwnie zachowuje się jej kurs. Od dna bessy dzieli ją tylko 20 proc. Wyjątkowo nie realizujemy strat na tej inwestycji (choć są już wysokie). Na razie nie decydujemy się na "uśrednianie" jak proponuje Robert. Jesteśmy długoterminowym inwestorem. Wciąż wierzymy, że wraz z poprawiającą się sytuacją na rynkach finansowych przyjdzie i na nią kolej. Oby tylko – podobnie jak to było w przypadku bratniego BBI Development czy BBI Zeneris – spółka nie zaczęła rozwadniać kapitału emitując akcje po bieżącej cenie.

Co dalej? W portfelu mamy ponad 3 tys. zł. Szukamy celu. Czekamy więc na Wasze propozycje. Po przejrzeniu ostatnich sugestii (stąd czepiemy pomysły) zastanawiamy się nad inwestycją w Vistulę. Przypominamy, że w jej grupie jest jubilerski W.Kruk, dla którego właśnie rozpoczynają się żniwa.

Więcej o Portfelu PB - tutaj

Partner Portfela PB:
 Czas na zmianyCzas na zmianyCzas na zmiany

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Komitet Inwestycyjny

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Kariera / / Czas na zmiany