Czas uzupełnić zapasy paliw

Maciej Zbiejcik
24-09-2004, 00:00

Po środowym drastycznym wzroście cen ropy wczoraj surowiec nieznacznie staniał. W Londynie notowania ropy spadły o 50 centów, do 44,43 USD za baryłkę. Korektę wymusiły spekulacje o możliwości skierowania do amerykańskich rafinerii części ropy ze strategicznej rezerwy USA. Byłaby to odpowiedź na spadek zapasów do poziomu najniższego od trzech dekad.

W ubiegłym tygodniu zapasy w USA spadły po raz ósmy z kolei. Rezerwy ropy obniżyły się o 9 mln baryłek. Analitycy spodziewali się ich spadku najwyżej o 7 mln baryłek. Zbliża się zima, więc spadek zapasów oleju opałowego i napędowego może niepokoić.

Następstwem wysokich cen ropy może być przecena metali. Już teraz analitycy wskazują, że drogie paliwa mogą osłabić tempo wzrostu gospodarczego na świecie. A to przesądziłoby o spadku popytu na metale.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Maciej Zbiejcik

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Czas uzupełnić zapasy paliw