Czytasz dzięki

Czeczeńska linia lotnicza chce latać do Polski

opublikowano: 22-04-2016, 10:46

Grozny Avia, powołana w 2007 roku przez prezydenta Ramzana Kadyrowa czeczeńska linia lotnicza, chce odbywać loty międzynarodowe m.in. do Polski, informuje armeński serwis arka. am .

Arka.am twierdzi, że samoloty Grozny Avia latały do Polski, Armenii i Słowacji zanim rosyjski nadzór rynku transportu lotniczego zakazał linii wykonywania lotów międzynarodowych. Prezes Hasan Salgiriew w wypowiedzi dla TASS przekonuje, że to sam przewoźnik zainicjował tą decyzję. 

- Stało się tak nie z powodu jakości usługi czy stanu technicznego naszej floty – podkreślił. - Były pewne niuanse związane z problemami międzynarodowymi. Poprosiliśmy Rosawiację, aby dała nam trochę czasu, najwyżej miesiąc, aby podjąć działania korekcyjne dotyczące lotów międzynarodowych i Rosawiacja się zgodziła – dodał.

Grozny Air była pierwszą linią lotnicza, która zdecydowała się na otworzenie hubu w porcie lotniczym w Symferopolu na Krymie po jego aneksji przez Rosję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, arka.am

Polecane