Czego pragną tech-kobiety

Mamy weekend o kobietach biznesu, a do tego święta tuż za rogiem, więc tym razem nie będziemy rozkładać żadnego gadżetu na czynniki pierwsze.

Najlepszy gadżet dla kobiety? Hmmm... na początku pomyślałem sobie, że w zasadzie wszystkie, które opisywałem w Po Godzinach, bo przecież zawsze piszę z myślą o tych, którzy szukają technologicznych inspiracji, a w tej grupie są zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Nie ma chyba sensu rozdzielania gadżetów na płeć. Co więcej, to nawet trochę niebezpieczne. Można niechcący wpaść w sidła stereotypów, a ja popieram walkę z nimi, szczególnie w kwestii ról płciowych. Gadżet nie ma płci.

Zadanie jednak dostałem i postanowiłem podjąć się tego wyzwania. Zamiast zdawać się na własny instynkt i wyobrażenie o tym, co kobiety uznają za „gadżet idealny dla kobiety”, postanowiłem pójść inną ścieżką. Najpierw zapytałem kobiety o ich zdanie na ten temat, lecz w mojej grupie badawczej okazało się, że nie różnią się w swoich gadżeciarskich pragnieniach od przeciętnego faceta. Nic ciekawego.

Posurfowałem więc po sieci w poszukiwaniu pomocy. Okazuje się, że w ostatnim czasie pojawiło się sporo takich zestawień. Zacznijmy od PCMag i rankingu przygotowanego przez Chandrę Steele, która przekonuje, że przy okazji wybierania świątecznych prezentów można zrobić coś lepszego niż po prostu kupić kartę podarunkową. Ups. Wpadłem.

Tech Kit od Pinch Provisions Fot. ARC
Tech Kit od Pinch Provisions Fot. ARC

Co proponuje dla kobiet, które lubią elektronikę? Czytnik e-booków Kindle Paperwhite to nic oryginalnego, ale już taki mini Tech Kit od Pinch Provisions, który zawiera w maleńkiej torebce wszystko, czego potrzeba do obsługi różnych urządzeń, to już coś naprawdę interesującego. Podobnie jak torebka Cuyana Tech Caryall uszyta w taki sposób, by uporządkować i pomieścić sprzęt – komputer i ładowarki. Fajnie wygląda również przenośna drukarka zdjęć HP Sprocket Select, coś jakby połączenie dla tych, którzy tęsknią za dawną epoką papierowych zdjęć i nudzą się już w epoce selfie. Wygląda trochę jak dysk przenośny, a czyni cuda...

Cuyana Tech Caryall Fot. ARC
Cuyana Tech Caryall Fot. ARC
Cuyana

Jest też coś, co dla mnie jest dosyć... dziwnym gadżetem, ale chyba może się przydać wszystkim domowym ogrodnikom – zresztą również i w tym przypadku tym obojga płci. Vistefly Plant Monitor mierzy nasłonecznienie, wilgoć, stan gleby i pomaga właściwie dbać o rośliny. To już wyższa szkoła jazdy, ja tylko podlewam. Nie zabrakło oczywiście pandemicznych wątków, czyli urządzenia do odkażania sprzętu: smartfonów, słuchawek. Sonix Beyond UV+O3 odwala brudną robotę i świetnie wygląda.

Vistefly Plant Monitor Fot. Amazon
Vistefly Plant Monitor Fot. Amazon

Lista PCMag jest znacznie dłuższa, podobnie jak zestawienie przygotowane przez Barry Samaha i Jaclyn Alexandrę Cohen z magazynu „Harper's BAZAAR". Tutaj są takie klasyki, jak zegarek Apple Watch, iPhone’y oraz etui na te iPhone’y, które wyglądają jak maleńkie torebki – Rockstud Leather Case. Świetnie wygląda (pytanie, jak się sprawdzi w użytkowaniu) oprawa na laptopy z drewna. Jest też kolejne urządzenie do prowadzenia inteligentnych upraw roślin w domu – The Smart Garden 3.

The Smart Garden 3 Fot. ARC
The Smart Garden 3 Fot. ARC

Wszyscy, niezależnie od płci, kochają muzykę. Niezłym pomysłem na gadżet dla kobiety mógłby być na przykład głośnik SoundLink Revolve Bluetooth od Bose, stylowy gramofon Crosley Voyager Turntable za mniej niż 100 USD, albo niewielki przezroczysty (dokładnie tak!) głośnik od Transparent Sound, który jednak kosztuje znacznie więcej niż gramofon.

Crosley Voyager Turntable Fot. ARC
Crosley Voyager Turntable Fot. ARC
Głośnik Transparent Sound Fot. ARC
Głośnik Transparent Sound Fot. ARC

Na koniec zaglądamy do „Oprah Magazine", dla którego Celia Fernandez i McKenzie Jean-Philippe przygotowały listę 40 gadżetów ułatwiających życie kobietom. Większością sam bym nie pogardził. Pierwszy z brzegu to przenośny projektor Kodaka, który można schować w dłoni. Przydatna jest też taca ładująca Curant Catch:3, rękawiczki, którymi można w zimie bez problemu nawigować po dotykowym ekranie, albo kubek inteligentnie utrzymujący temperaturę napoju, np. kawy. Jest też mobilna drukarka zdjęć, tym razem to Canon Ivy, więc to chyba jakiś trend z tym drukowaniem selfie.

Canon Ivy Fot. ARC
Canon Ivy Fot. ARC

Tak czy owak, gadżety prezentowane w różnych zestawieniach jako idealne dla kobiet wydają się idealne również dla mężczyzn, a przynajmniej dla jednego, który napisał ten tekst. Nie wyciągam z tego wniosków. Lepiej też z tego zrezygnujcie.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane