Czerwcowy szczyt UE przesunięty

PAP
08-04-2016, 16:39

Czerwcowy szczyt UE został przesunięty o kilka dni ze względu na referendum dotyczące członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii. Jak poinformował w piątek rzecznik szefa Rady Europejskiej Preben Aamann, przywódcy państw UE zbiorą się w Brukseli 28 i 29 czerwca.

Do tej pory szczyt był planowany na 23-24 czerwca, ale właśnie na 23 czerwca zaplanowano referendum na Wyspach. Przesunięcie spotkania liderów państw unijnych o kilka dni da im możliwość oceny brytyjskiego głosowania.

Data referendum została ogłoszona przez premiera Davida Camerona w lutym bezpośrednio po zawarciu na szczycie w Brukseli porozumienia na temat zmiany zasad członkostwa w UE. Brytyjski premier powiedział wówczas, że Wielka Brytania "będzie silniejsza, bezpieczniejsza i dostatniejsza w zreformowanej Unii Europejskiej".

Według opublikowanych w niedzielę wyników sondażu przeprowadzonego dla "The Observer" za Brexitem opowiedziało się 43 proc. respondentów, a pozostanie w UE poparło 39 proc. ankietowanych. Z kolei w sondażu opublikowanym we wtorek w "The Telegraph" odsetek zwolenników Brexitu wynosił 44 proc., a pozostania w UE - 51 proc

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Świat / Czerwcowy szczyt UE przesunięty