Czytelnicy „PB” wierzą w hossę

opublikowano: 08-01-2014, 00:00

Na giełdzie i nieruchomościach będzie można zarobić, a surowce i rząd Donalda Tuska nadal będą w niełasce — to prognozy czytelników pb.pl na 2014 r.

Trend is your friend — uznała zdecydowana większość z prawie 1,5 tys. głosujących w sondzie na portalu pb.pl, w której pytaliśmy o przewidywania na Nowy Rok. Nasi czytelnicy stawiają (albo raczej — życzą sobie) kontynuacji dobrej passy na rynku akcji (aż 82 proc. obstawia, że WIG wzrośnie do końca roku), poprawy na rynku nieruchomości i umocnienia złotego.

Nieznacznie więcej ankietowanych oczekuje, że dynamika PKB będzie wyższa od średniej oczekiwań ekonomistów (obecnie to 3 proc.), ale notowaniom rządu Donalda Tuska to nie pomoże.

Nie zmieni się też tendencja obowiązująca na rynku surowców, a na rynku walutowym pojedynek euro kontra dolar zakończy się remisem ze wskazaniem na wspólną walutę. To prognoza rozbieżna z oczekiwaniami większości analityków, którzy stawiają na „zielonego”.

Odpowiedzi analityków znajdziesz na stronie pulsinwestora.pb.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Czytelnicy „PB” wierzą w hossę