Dachser podpina się do gniazdka

opublikowano: 04-04-2018, 22:00

Operator logistyczny, spółka Dachser, rozpoczyna testy w pełni elektrycznej ciężarówki Mercedes eActros.

Operator logistyczny, spółka Dachser, rozpoczyna testy w pełni elektrycznej ciężarówki Mercedes eActros. Model występuje w trzech wersjach, z których Dachser wybrał tę o masie całkowitej 18 ton. W eActros wykorzystywana jest ta sama rama co w zwykłych modelach Actros, jednak są napędzane przez dwa silniki elektryczne o napięciu 400 V i mocy 125 kW. Osiągi eActros są takie same jak ciężarówek z silnikiem Diesla. Pojazd zasilany jest 11 pakietami akumulatorowymi zabezpieczonymi stalową obudową. Maksymalne dopuszczalne obciążenie osi wynosi 11,5 tony, zapewniając do 200 km zasięgu. Testy potrwają rok.

— Dzięki wykorzystywaniu różnych rozwiązań, a także doświadczeniu i danym zebranym na podstawie testów pilotażowych w Paryżu i Stuttgarcie oddziały Dachser mogą i będą aktywnie działały w dużych miastach i współpracowały z nimi w celu opracowania rozwiązań przyszłości w zakresie dystrybucji miejskiej — mówi Stefan Hohm, dyrektor działu rozwiązań korporacyjnych, badań i rozwoju w spółce Dachser.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu