Dariusz Poniewierka do KUKE

MGA
opublikowano: 28-06-2012, 00:00

Od lipca były szef TUW Bezpieczny Dom zasiądzie w fotelu prezesa towarzystwa, które sprzedaje polisy handlowe dla firm.

Zmiana warty w Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE). Od 1 lipca kontrolowane przez skarb państwa przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe, które specjalizuje się w gwarancjach eksportowych dla polskich firm, będzie miało nowego szefa.

Miejsce Zygmunta Kostkiewicza, który odchodzi z przyczyn osobistych, zajmie Dariusz Poniewierka.

Wczoraj walne zgromadzenie wybrało go na stanowisko prezesa. Do innych zmian w zarządzie nie doszło. Dariusz Poniewierka to znane nazwisko w ubezpieczeniach finansowych.

W 2004 r. zakładał, a w latach 2005-11 kierował Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych Bezpieczny Dom. Zakład został stworzony przez deweloperów, którzy chcieli w nim ubezpieczać przedpłaty klientów.

Początkowo towarzystwo rosło i w szczytowym momencie zbierało ponad 2 mln zł składek rocznie. Jednak wraz z nadejściem kryzysu w 2008 r. i załamaniem rynku mieszkaniowego podupadło. Ostatecznie zostało na początku 2011 r. zlikwidowane przez członków.

Wcześniej nowy prezes KUKE pracował w PZU, gdzie był m.in. dyrektorem biura ubezpieczeń finansowych. Na rynku ma opinię sprawnego menedżera, angażującego się m.in. w działania Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Nowy szef KUKE w rozmowie z „Pulsem Biznesu” nie chciał wypowiadać się na temat planów.

— Najpierw chcę zapoznać się z sytuacją, w której znajduje się ubezpieczyciel — zaznaczył Dariusz Poniewierka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu