Czytasz dzięki

Darmowe e-konferencje na czas zarazy

opublikowano: 22-03-2020, 22:00

Firmy IT oferują przedsiębiorcom bezpłatny dostęp do narzędzi wspierających pracę zdalną.

Jeszcze przed pandemią spółka Buffer zrobiła sondaż, z którego wynikało, że 98 proc. pracowników chce pracować zdalnie. Zapewne dziś za tzw. home office opowiedziałoby się znacznie mniej respondentów. Uwięzienie w domu i ograniczenie kontaktów społecznych są dla wielu osób źródłem traumy. Z pomocą przychodzą producenci IT, oferując darmowe narzędzia zapewniające przedsiębiorcom ciągłośćdziałania, a zatrudnionym lepszy kontakt z firmą i większy komfort pracy. Interesującym rozwiązaniem jest Remote Work Pulse, barometr sytuacji pracowników udostępniany bezpłatnie przez SAP.

Dzięki niemu można szybko sprawdzić, jakie odczucia i potrzeby emocjonalne mają osoby skazane na home office. Program pozwala też zrozumieć sytuację w rozproszonych zespołach i rozpoznać krytyczne węzły komunikacyjne. Popularnością cieszą się również platformy do czatów i wideokonferencji. Cisco rozszerzyło listę bezpłatnych funkcji usługi Webex — obejmują one wsparcie dla maksymalnie 100 uczestników i nieograniczone korzystanie z serwisu. Microsoft nie pobiera opłat za wersję premium swojej aplikacji do współpracy z zespołami w ramach 6-miesięcznej oferty próbnej Office 365.

LogMeIn przez trzy miesiące udostępnia gratis swój produkt GoToMeeting „krytycznym dostawcom usług”: samorządom, organizacjom non-profit oraz placówkom medycznym i oświatowym. Edukację wspomaga także firma Avaya, której bezpłatna wersja oprogramowania (Avaya Spaces) umożliwia korzystanie z tele— i wideokonferencji do 200 uczestników, czata oraz udostępnianie plików.

Sprawdź aktualne konferencje "Pulsu Biznesu" >>

25082f04-4285-11ea-b77f-2e728ce88125
Stać cię na więcej
Newsletter autorski Mirosława Konkela
ZAPISZ MNIE
Stać cię na więcej
autor: Mirosław Konkel
Wysyłany raz w tygodniu
Mirosław Konkel
Jesteś lepszy, niż ci się wydaje, ale nie tak dobry, jak mógłbyś być. Zapisz się na newsletter - znajdź inspiracje i odpowiedzi na ważne pytania.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Mirosław Konkel

Polecane