db Makler pobił rywali niską prowizją

W pierwszym rankingu „PB”, w którym porównaliśmy rachunki maklerskie dla inwestora indywidualnego, wygrał ten oferowany przez BM DB PBC.

Wybór rachunku maklerskiego to jeden z poważnych dylematów, przed jakim staje inwestor indywidualny. Ofert nie ma tak wiele jak w przypadku kont osobistych, ale tabele opłat brokerskich do prostych nie należą. Postanowiliśmy więc gruntownie je przeanalizować i sprawdzić, gdzie aktywny inwestor giełdowy powinien skierować swoje kroki. Aktywny, tzn. obracający co miesiąc równowartością 150 tys. zł.

Najlepszą propozycją dla aktywnego inwestora na rok 2013 okazał się rachunek db Makler, oferowany przez DB Securities i BM Deutsche Bank PBC. Pojawił się zaledwie w połowie listopada 2012 r. i swoimi niskim prowizjami napsuł krwi konkurencji. Biorąc pod uwagę same opłaty za handel akcjami, w ciągu roku nasz inwestor zapłaciłby w DB mniej niż połowę prowizji, jakie skasowałoby od niego siedmiu z 19 brokerów sklasyfikowanych w naszym zestawieniu.

Na drugim miejscu naszego zestawienia znalazł się AmerBrokers, a na za nim DM BZ WBK. Ten ostatni zawdzięcza to punktom zebranym za to, co można nazwać komfortem współpracy.

Pełen ranking w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" i na stronach pulsinwestora.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Kosiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / db Makler pobił rywali niską prowizją