Dębica zaczyna zmieniać trend

Dariusz Karolak
10-06-2002, 00:00

Korekta 5-tej spółki MIDWIGu z 5,5 proc. udziałem, od miesiąca odpoczywającej po wzrostach z IV wkrótce może się zakończyć. Podaż w czasie trwania konsolidacji nie jest zbyt dokuczliwa (nikt nie próbuje upychać rynku dużymi pakietami, co jest pochodną rosnącego zaangażowania instytucji) i że niebawem dojdzie do testowania 10-miesięcznej linii hossy wskaźnika ruchu kierunkowego DI+. Zapas dla spadków, by nie naruszyć tej linii wynosi 39,3. Jednocześnie przy 39 znajduje się średnia ważona z 20 tygodni, dzieląca wstęgę tygodniową na połowę. By trend wzrostowy mógł być kontynuowany, Dębica powinna utrzymać się po północnej stronie tej średniej, co jest równoznaczne z tym, że blisko 39 zł powinna zostać wyznaczona linia obrony.

Obecnie trwa testowanie dziennej średniej VAMA10, 39,9 i jak na razie próba wypada pomyślnie. Warto zauważyć, że od VIII utrzymują się aktywne sygnały kupna dziennego i tygodniowego Kagi. Tę cechę doceniają zapewne inwestorzy z dłuższym horyzontem, przedkładający stabilny wzrost nad emocjonalną huśtawkę.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dariusz Karolak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dębica zaczyna zmieniać trend