Dell będzie sprzedawał w Polsce telefony

KA
opublikowano: 28-04-2011, 12:02

Jeden z największych światowych producentów pecetów dołączył Polskę do krajów, w których sprzedaje również telefony.

W pierwszym tygodniu maja w sklepach X-Kom, Sferis i Euro RTV AGD rozpocznie się sprzedaż telefonu Dell Venue Pro. To tzw. slider, czyli model z pionowo rozsuwaną klawiaturą. Jego ekran ma przekątną 4,1 cala. Pracuje z systemem operacyjnym Microsoft Windows Phone 7. Nie wiadomo, czy i kiedy do Polski trafi również model Venue, który nie ma klawiatury i wykorzystuje system operacyjny Google Android.

— Dopóki nie ma decyzji, nie spekulujemy na takie tematy — informuje Rafał Branowski z polskiego oddziału Della.

Jeszcze na ten tydzień planowane jest natomiast rozpoczęcie sprzedaży w Polsce innego urządzenia Della z systemem Android. Chodzi o model Streak 5. Nazwa wskazuje, że producent zalicza go do tabletów. Urządzenie to pozwala jednak na prowadzenie normalnych rozmów telefonicznych. Przekątna ekranu ma pięć cali. To mało jak na tablet, ale bardzo dużo jak na telefon. Streak 5 można więc uznać za swoistą hybrydę telefonu i tabletu.

Bez subsydiów operatorskich Genue Pro będzie kosztował 1999 zł brutto, a Streak 5 1899 zł. Czy w najbliższym czasie urządzenia zobaczymy w salonach operatorskich, nie wiadomo.

— Na ten temat na razie się nie wypowiadamy — mówi Rafał Branowski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane