Detaliści z potencjałem do zwyżek

MBL
opublikowano: 25-06-2013, 16:40

Adam Kaptur z Millennium DM podtrzymał zalecenie „akumuluj” akcje LPP i CCC oraz „neutralnie” dla NG2. W każdym przypadku cena docelowe poszła w górę.

Według Adama Kaptura najbardziej niedowartościowane są papiery LPP. Wycena akcji skoczyła do 8047 z 5440 zł – to o 17 proc. powyżej kursu.
- Pomimo wyjątkowo niekorzystnej pogody w I kwartale spodziewamy się, że w I półroczu LPP powinno osiągnąć lepsze wyniki r/r. Nie widać też zagrożeń dla realizacji tegorocznego planu otwarć, co przełożyło się na podwyższenie naszych prognoz wyników –uzasadnia ekspert Millennium DM.
Adam Kaptur szacuje, że w 2013 r. zysk netto LPP wyniesie 424 mln zł – to o jedną piątą więcej niż przed rokiem.
W przypadku CCC cena docelowa wzrosła do 97,5 z 81,5 zł. Potencjał wzrostu notowań wynosi ponad 12 proc.
- Pomimo słabego I kwartału uważamy, że dynamiczny rozwój sieci sklepów pozwoli na znaczącą poprawę wyników rocznych - napisano w raporcie.
Biuro prognozuje, że w 2013 r. CCC zanotuje wzrost zysku netto o 35 proc. r/r do 143 mln zł.
Według Adama Kaptura jedyna spółka, która jest wycenia zgodnie z wartością godziwą to NFI EMF. Cena docelowa skoczyła do 21 z 17,8 zł, ale jest zbliżona do kursu.
- W odniesieniu do NFI EMF uważamy, że poprawa rezultatów w wyniku restrukturyzacji segmentu modowego została już zdyskontowana przez kurs - uważa analityk Millennium DM.
Prognoza biura przewiduje, że 2013 r. zakończy się dla spółki 62 mln zł zysku netto (wobec 1,8 mln zł straty przed rokiem).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBL

Polecane