Deutsche Bank chce zamknąć polski oddział brokerski

opublikowano: 16-11-2016, 13:34

W ramach prowadzonej restrukturyzacji grupy, Deutsche Bank zamierza zamknąć swoje biuro maklerskie w Polsce, donosi Reuters, kolejny raz powołując się na źródła w sektorze bankowym. Na decyzję wpływ mieć miały też słabe wyniki warszawskiej giełdy.

Byłaby to kolejna duża instytucja, która decyduje się na wyjście z polskiego rynku, po tym jak na początku roku o zmniejszeniu swojego zaangażowania w operacje brokerskie na polskim rynku informował holenderski ING. 

Zobacz więcej

Deutsche Bank

Bloomberg

Topór nadciąga nad DB Securities – twierdzi jedno ze źródeł Reutersa. Z kolei inne wyjaśnia, że DB chce zamknąć jednostkę maklerską, ale ma klientów detalicznych co wymusza współpracę z KNF w sprawie przejęcia tych klientów.

DB Securities prowadzi w Polsce prawie 30 tys. rachunków maklerskich i jest jednym z mniejszych graczy na naszym rynku.

Według źródeł agencji, Deutsche Bank poszukuje możliwości sprzedaży całego oddziału Deutsche Bank Polska, co ma na celu pozbycie się operacji nie związanych z podstawowymi aktywami. W ten sposób instytucja chce pozyskać kapitały by sprostać nowym regulacjom.

Przypomnijmy, że w zeszłym tygodniu agencja Reuters informował o planach wyjścia DB z Polski, które to doniesienia instytucja zdementowała.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy