Deutsche Bank: wcale nie chcemy wyjść z Polski

opublikowano: 08-11-2016, 19:13

Deutsche Bank dementuje doniesienia agencji Reutersa o zamiarze sprzedaży polskiej działalności bankowej.

Reuters podwał wczoraj, że według źródeł agencji DB zamierza sprzedać polską działalność.

Zobacz więcej

REUTERS/Kai Pfaffenbach

"Grupa Deutsche Bank nie komentuje tego typu spekulacji medialnych. Informacje zawarte w materiale są wyłącznie niezgodnymi z prawdą pogłoskami rynkowymi"  - głosi oświadczenie DB, które informacje agencji Reuters określa "nieprawdziwymi".

Reuters podał, że plan wycofania ma być związane z dążeniem największego niemieckiego banku do pozbycia się aktywów nie związanych z podstawowym biznesem (non-core) i uwolnieniem kapitałów potrzebnych do spełnienia zaostrzonych przepisów bankowych.

Niemiecka instytucja stara się sprzedać szereg mniejszych operacji  zagranicznych, aby spróbować zwiększyć kapitał i uprościć swoją działalność w ramach restrukturyzacji, naprawy grupy prowadzonej przez  dyrektora generalnego, Johna Cryana.

Deutsche Bank Polska, z aktywami w wysokości 38 mld zł (9,69 mld USD) jest jedenastym największym kredytodawcą w Polsce. Instytucja odnotowała w minionym roku spadek zysków częściowo dlatego, że polskie banki musiały uporać się z rekordowo niskimi stopami procentowymi i dokonać płatności na fundusz gwarancyjny.

Źródła agencji podkreślają, że Deutsche Bank mógłby mieć problemy ze znalezieniem kupca, gdyż około jedną trzecią aktywów Deutsche Bank Polska (ok. 12,6 mld USD) stanowią kredyty walutowe - głównie denominowane w euro i frankach kredyty hipoteczne

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Banki / Deutsche Bank: wcale nie chcemy wyjść z Polski