Deutsche Boerse idzie na ugodę, płaci 10,5 mln EUR

opublikowano: 14-09-2017, 16:44
aktualizacja: 14-09-2017, 16:47

Deutsche Boerse zdecydowała się zawrzeć ugodę i zapłacić 10,5 mln EUR kar, aby zakończyć dochodzenie w sprawie możliwego handlu z wykorzystaniem informacji poufnych przez swojego prezesa.

Propozycja ugody pojawiła się w lipcu. Operator niemieckiej giełdy zdecydował się ją przyjąć.

Carsten Kengeter
Zobacz więcej

Carsten Kengeter fot. Bloomberg

Prezes Carsten Kengeter był podejrzewany o transakcje z wykorzystaniem informacji poufnych w związku z planowaną fuzją Deutsche Boerse i London Stock Exchange, która ostatecznie nie doszła do skutku. 14 grudnia 2015 roku kupił akcje Deutsche Boerse wartości 4,5 mln EUR wykorzystując opcje otrzymane w ramach wynagrodzenia. Dwa miesiące później pojawiła się oficjalna informacja o planie połączenie operatora giełdy we Frankfurcie z operatorem giełdy w Londynie. Prokuratorzy podejrzewali, że Kengeter wiedział o możliwości fuzji kiedy kupował akcje, a w związku z tym byłoby to zawieranie transakcji z wykorzystaniem informacji poufnych.

Deutsche Boerse ogłosiła, że zdecydowała się zapłacić kary zarówno związane z oskarżeniem o „insider trading”, jak i oskarżeniem o zbyt późne opublikowanie wymaganych informacji. Łącznie to kwota 10,5 mln EUR.

Deutsche Boerse podkreśliła, że nadal uważa iż zarzuty prokuratorów były bezpodstawne, ale zdecydowała się iść na ugodę dla dobra spółki. Oczekuje także, że zawarcie ugody będzie oznaczać przerwanie dochodzenia w sprawie prezesa Carstena Kengetera.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, nyt.com

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu