Deweloper oferuje biura na własność

AZA
opublikowano: 09-02-2010, 14:53

Zamiast wynajmować, można biuro kupić. Ale poprzez specjalnie założoną spółkę.

Biura oferuje spółka Concept Development, deweloper obiektu, który powstaje przy ulicy Grzybowskiej w Warszawie. Zainteresowani zakupem muszą założyć specjalną spółkę celową (z ograniczoną odpowiedzialnością lub komandytowo-akcyjną). I to ona kupuje powierzchnię w biurowcu.

Aby to zrobić wystarczy 20 proc. wkładu własnego, reszta może pochodzić z kredytu. Potem firma matka wynajmuje biuro spółce córce. Jakie płyną z tego korzyści? Przedsiębiorstwo przy niedużym udziale własnych pieniędzy staje się właścicielem wynajmowanej przez siebie powierzchni.

Według założeń Concept Development kredyt zaciągnięty na 80 proc. wartości lokalu może zostać spłacony w ciągu 18 lat w czynszu. Po tym okresie firma zyskuje nieruchomość, którą może w każdej chwili sprzedać lub czerpać zyski z jej wynajmu.

W pozyskaniu firm chętnych do nabycia biur Concept Development współpracuje z DTZ, międzynarodowym doradcą na rynku nieruchomości, i z kilkoma bankami, które zgłosiły chęć współpracy.

Grupa Concept Development, inwestor biurowca, działa w Polsce od 2003 r. Ma na koncie zarówno inwestycje mieszkaniowe, biurowe, jak i komercyjne, m.in. Słoneczne Tarasy — kompleks mieszkaniowy ukończony w 2005 r, osiedle Narwik wybudowane w 2007 r. i osiedle Górczewska — sprzedane w 2006 r. deweloperowi Sando Immobiliare.

Obecnie buduje m.in. osiedle Kampinos Concept, Pełczyńskiego, Concept Business Park.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AZA

Polecane