DI BRE obniża rekomendację Agory do REDUKUJ

Marek Druś
25-10-2002, 17:12

Michał Marczak, analityk DI BRE Banku obniżył z TRZYMAJ do REDUKUJ rekomendację akcji Agory. W raporcie z 22 października ich cenę docelową oszacował na 51,40 zł.

Znaczne rabaty, których udzielają reklamodawcom w ostatnim czasie stacje telewizyjne zmniejszą ilość środków, które napłyną do przedstawicieli pozostałych mediów. Sytuacja ta może niekorzystnie odbić się na wynikach Agory w III kwartale, uważa Marczak. Podkreśla, że uwzględnienie w kwartalnym raporcie spółki wyników AMS spowoduje, że zysk Agory zmniejszy się o 3,4 mln zł.

Niekorzystnie wpłynie na wyniki wydawcy ‘Gazety Wyborczej’ również zmiana stanowiska rządu w sprawie stawki podatku dochodowego. Na koniec drugiego kwartału Agora rozwiązała część rezerw na podatek odroczony. Zmiana polityki rządu co do obniżania stawek podatku w kolejnych latach spowodowała tymczasem, że spółka znów będzie musiała utworzyć rezerwy na ten cel.

Marczak podkreśla, że Agora jest notowana z 28 proc. premią w porównaniu do średniej sektora w Europie i USA.

- Pozycja rynkowa i perspektywy wzrostu rynku reklamy w Polsce nie uzasadniają naszym zdaniem premii w wysokości 28 proc. Uwzględniając ten element oraz słabsze wyniki spółki spodziewane w III kwartale tego roku oczekujemy, że w krótkim okresie akcje Agory będą zachowywały się gorzej niż WIG 20. Mając to na uwadze obniżamy rekomendację inwestycyjną z TRZYMAJ do REDUKUJ – głosi raport DI BRE Banku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DI BRE obniża rekomendację Agory do REDUKUJ