DI BRE zawiesiło rekomendację dla PBG

KZ
opublikowano: 06-06-2012, 16:24

Analitycy DI BRE w związku z niepewnością dotyczącą decyzji sądu co do przyszłości PBG zdecydowali się zawiesić rekomendacje dla akcji spółki.

Analitycy DI BRE liczą, że układ może być osiągnięty, a sąd powinien podjąć decyzję w ciągu kilkunastu dni. W ich ocenie nie ma obecnie możliwości wyrokowania, jaki będzie ostateczny kształt układu, a po zgodzie sądu na układ prace nad nim mogą trwać nawet rok.

Zdaniem analityków PBG w stanie upadłości układowej będzie w stanie nadal realizować kontrakty, ale nie będzie to łatwe. W ocenie DI BRE, gdy PBG będzie w stanie upadłości układowej za pozyskiwanie nowych kontraktów odpowiadać będzie Rafako i będzie starać się o kontrakty energetyczne, czy na budowę spalarni.

Być może do Rafako dołączą zespoły ludzi z PBG, odpowiedzialne m.in. za segment hydrotechniczny, gazowy, czy budowę stadionów. Drugim wariantem jest współpraca z partnerami na zasadzie podwykonawstwa. Nie wykluczają "egzotycznych" układów w segmencie gazu, w których dotychczasowi podwykonawcy mogą przejąć rolę generalnych wykonawców, a PBG będzie podwykonawcą.

W raporcie analitycy napisali, że realnym krokiem są wnioski o upadłość wybranych spółek zależnych, m.in.: Betpol, Dromost, PRiD, PRG Metro, KWG, PBG Technologia, PBG Erigo, PBG Dom. Ich zdaniem los niektórych spółek, jeśli posiadają ujemne kapitały własne, może zakończyć się nie układem, lecz likwidacją.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Rekomendacje / DI BRE zawiesiło rekomendację dla PBG