Dino dociska pedał gazu

opublikowano: 16-05-2018, 22:00

Sieć marketów zwiększyła w ciągu roku liczbę sklepów o jedną czwartą, a przychody — o ponad 40 proc.

Jedzenie to najlepsza inwestycja. W ubiegłym roku emocje inwestorów na GPW rozgrzewały trzy bardzo duże debiuty: Dino, Playa i GetBacku. Kurs Playa jest obecnie na historycznym minimum, notowania GetBacku są zawieszone, a za papiery Dino płaci się o 220 proc. więcej niż w ofercie publicznej. Tylko w środę, po publikacji wyników za I kw., walory sieci marketów podrożały o ponad 7 proc. i wspięły się na historyczne maksimum. Spółka wyceniana jest już na 10,5 mld zł, a kontrolujący ją Tomasz Biernacki wspiął się do pierwszej piątki najbogatszych Polaków.

W I kw. spółka miała 1,29 mld zł przychodów ze sprzedaży, czyli o 41,2 proc. więcej niż rok wcześniej. Zysk skoczył jej jeszcze mocniej — na poziomie operacyjnym wzrósł o 71 proc., do 79 mln zł, a na poziomie netto o 84 proc., do 56 mln zł. To zasługa zarówno nowych sklepów, jak też rosnącej sprzedaży w placówkach, które działały już przed rokiem.

— Dobre wyniki to efekt przyjętego przez nas modelu biznesowego, unikatowego formatu sklepów Dino i ich rosnącej liczby. Na wyniki trzech miesięcy 2018 r. pozytywny wpływ miały także zakupy konsumenckie przed świętami wielkanocnymi. Sukcesywnie otwieramy kolejne sklepy. W tym roku chcemy, by liczba nowych placówek była większa niż w 2017 r. — mówi Szymon Piduch, prezes Dino.

Na koniec I kw. Dino miało 800 sklepów. W ciągu ostatniego roku otworzyło 161, a tylko w I kw. — 25. Sprzedaż LFL, czyli na tej samej powierzchni sklepów, co rok wcześniej, też rosła dynamicznie. W I kw. była o 20,3 proc. większa niż rok wcześniej.

Przedstawiciele Dino informowali niedawno, że mają prawie 500 zabezpieczonych działek pod nowe placówki. W tym roku w planie jest otwarcie około 170 sklepów.

— Nasza strategia zakłada, że do końca 2020 r. w sieci będzie działało ich co najmniej 1200. Realizacja tej strategii przebiega zgodnie z planem — mówił Szymon Piduch.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcel Zatoński

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy