Dinozaur do kupienia na Ebayu za 2,95 mln USD

opublikowano: 17-04-2019, 22:00

Skamielinę młodego T-Rexa wystawiono na sprzedaż w serwisie eBay za 2,95 mln USD — poinformował portal „CNBC”.

Oferta wywołała oburzenie naukowców. Instytut Bioróżnorodności Uniwersytetu Kansas oświadczył w ubiegłym tygodniu, że należące do niego Muzeum Historii Naturalnej, gdzie szkielet dinozaura był kiedyś prezentowany na wystawie, nie popiera sprzedaży tak cennych okazów osobom prywatnym i nie ma nic wspólnego z ofertą na eBayu. Po wystawie wypożyczony okaz został zwrócony właścicielowi.

Fot. ARC

Jest nim Alan Detrich, który odkopał szczątki dinozaura na swojej działce w Montanie w 2013 r. W opisie przedmiotu sprzedaży szczęśliwy odkrywca napisał, że jest to prawdopodobnie jedyne dziecko T-Rexa na świecie (naukowcy szacują, że chwili śmierci dinozaur miał cztery lata), które niewielu ma szansę oglądać na własne oczy. Dodał też, że rekonstrukcja okazu została przeprowadzona przez kuratora z Muzeum Historii Naturalnej z Uniwersytetu Kansas.

„Właściciel wykorzystał naukowe znaczenie tego okazu, w tym status obiektu wystawianego na KU [czyli na Uniwersytecie Kansas, który w swoim muzeum wystawiał skamieniałości sprzedawanego dinozaura — red.] jako część swojej strategii marketingowej” — komentuje w oficjalnym stanowisku amerykańskie Towarzystwo Paleontologii Kręgowców.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane