Dizajn metodą na rozkwit

opublikowano: 12-09-2018, 22:00

Mali i średni gracze ze wschodu, którzy chcą konkurować nowymi wzorami produktów, mogą powalczyć o dotacje na ten cel.

Ruszył nabór z grantami dla przedsiębiorców z działania 1.4 programu Polska Wschodnia („Wzór na konkurencję — I etap”). Firmy z województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko-mazurskiego mogą zdobyć maksymalnie 100 tys. zł na przeprowadzenie z pomocą ekspertów audytu wzorniczego i opracowanie strategii wzorniczej. Budżet konkursu to 5 mln zł. Wnioski można składać do 19 grudnia.

— Chcemy, aby firmy z makroregionu Polska Wschodnia wychodziły ze swoimi produktami i usługami na rynki zagraniczne i umacniały tam swoją pozycję. Dlatego duży nacisk kładziemy na wzornictwo. Innowacyjne, funkcjonalne produkty muszą być dobrze zaprojektowane i opakowane. W parze z doskonałą jakością powinien iść również nowoczesny dizajn — i być znakiem rozpoznawczym oferty przedsiębiorstw ze wschodniej Polski — mówi Adam Hamryszczak, wiceminister inwestycji i rozwoju.

Działanie 1.4 składa się z dwóch etapów, ale prowadzony przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości nabór dotyczy tylko pierwszego. Firma ma szansę zdobyć wsparcie na przeprowadzenie audytu wzorniczego i opracowanie strategii wzorniczej. Natomiast druga rundapolega na jej realizacji.

Warto podkreślić, że wspomnianą strategię powinien przygotować podmiot wybrany zgodnie z procedurą konkurencyjności jeszcze przed złożeniem wniosku o dotację. Jeszcze w tym okresie przedsiębiorca musi podpisać umowę warunkową z wykonawcą.

Istotne jest również, aby strategia zawierała wszystkie elementy wskazane w regulaminie konkursu, w tym m.in. informacje o przedsiębiorstwie, jego otoczeniu i trendach rynkowych. W treści wniosku menedżer musi wskazać atuty wybranej firmy doradczej i konkretne osoby z kadry zarządczej, które mają wiedzę o jego przedsiębiorstwie i otoczeniu biznesowym.

Więcej informacji: www. parp.gov.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy