DM AmerBrokers rekomenduje NEUTRALNIE dla akcji HOOP

AmerBrokers SA Dom Maklerski
opublikowano: 15-03-2006, 13:22

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers 14 marca 2006 roku przy kursie 15,2 zł  wydał dla spółki Hoop  rekomendację NEUTRALNIE.

Wydział Analiz Domu Maklerskiego AmerBrokers 14 marca 2006 roku przy kursie 15,2 zł  wydał dla spółki Hoop  rekomendację NEUTRALNIE.

- Szacujemy wartość 1 akcji spółki Hoop na 13,7 zł, czyli o blisko 10% mniej od obecnego kursu giełdowego -  napisano w raporcie.

Reforma rynku cukru w Unii Europejskiej będzie co prawda niekorzystna dla jego producentów, ale z pewnością będzie dobra dla podmiotów wykorzystujących cukier jako surowiec, tak jak Hoop. Niestety, poprzez wykorzystywanie w swojej działalności jako surowca preform, Hoop jest wrażliwy na poziom cen ropy naftowej używanej do ich produkcji.

Ewentualna fuzja Hoopa z Maspeksem, o której spekulowano w drugiej połowie grudnia ubr., poszerzyłaby zakres działalności nowopowstałego podmiotu. Maspex nie ma w swojej ofercie napojów gazowanych i wody mineralnej, ale jest za to największym w Europie Środkowo-Wschodniej wytwórcą produktów instant (tj. kawa, herbata, kakao), producentem makaronów oraz soków, nektarów i napojów. Połączenie obu podmiotów spowodowałoby powstanie piątej pod względem sprzedaży polskiej grupy spożywczej z przychodami na poziomie 2 mld zł. Spekulacje te nie zostały jednak potwierdzone przez żadną ze spółek, choć Hoop szuka potencjalnych związków kapitałowych. Na razie Hoop jest gotowy przejąć produkcję i dystrybucję kaliskiej Helleny, żeby w ten sposób zbliżyć się do przejęcia marki tej spółki po jej upadku (marka ta jest wyceniana na ponad 70 mln zł). Można to odczytywać jako pozytywne działanie prowadzące do umocnienia pozycji na polskim rynku.

Licząc, że w Rosji powtórzy się boom podobny do tego z lat 90-tych na polskim rynku napojów bezalkoholowych, Hoop pod koniec 2003 roku objął udziały w spółce Megapack z siedzibą w Rosji. Jeszcze w 2004 roku Grupa Megapack poniosła 15,27 mln zł straty netto, ale już za 2005 rok jej zysk netto sięgnął 7,75 mln zł i można oczekiwać, że ten rok również zakończy się wysokim zyskiem.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: AmerBrokers SA Dom Maklerski

Polecane