DM BOŚ obniżył rekomendację dla Elektrobudowy

opublikowano: 02-05-2019, 10:51

W raporcie z 25 kwietnia analitycy DM BOŚ zdecydowali się zawiesić rekomendację dla Elektrobudowy. Do tej pory brzmiała ona "trzymaj".

"Zważywszy na ostatnie informacje płynące ze spółki  (trwający spór z PKN Orlen dotyczący kary umownej odnośnie realizacji projektu Metateza, fatalne wstępne wyniki finansowe za 2018 rok, przekroczenie warunków bankowych umów kredytowych itd.) zawieszamy wyceny i rekomendacje dla Spółki, gdyż nie jesteśmy w stanie przygotować miarodajnych prognoz wyników finansowych i wycen ze względu na pogarszającą się przewidywalność wyników" - napisano w uzasadnieniu.

W 2018 r. spółka zanotowała stratę netto w wysokości 71,7 mln zł, przy 763 mln zł przychodów.

– Rok 2018 był bardzo trudny dla spółek z branży, w której działa Elektrobudowa. W ubiegłym roku mieliśmy do czynienia z rosnącymi kosztami zatrudnienia oraz rosnącymi cenami materiałów i usług podwykonawców, co z kolei przekładało się na malejące marże. W tym trudnym otoczeniu rynkowym Grupa Kapitałowa Elektrobudowa zanotowała 763 mln zł przychodów oraz stratę netto, której główną przyczyną była konieczność korekty przychodów ze sprzedaży na kontrakcie „budowa instalacji Metatezy” dla PKN Orlen. Należy przy tym podkreślić, że jest to zdarzenie o charakterze jednorazowym.  Na początku kwietnia br. roku na obiekcie pozytywnie zakończył się rozruch technologiczny, a w dn. 30 kwietnia podpisany został protokół przyjęcia instalacji do eksploatacji. Zakończenie budowy instalacji Metatezy otwiera drogę do końcowego rozliczenia kontrakt – mówi Roman Przybył, prezes Elektrobudowy.

W IV kwartale 2018 roku Elektrobudowa pozyskała nowe zamówienia o wartości 70 mln zł, a łącznie w całym 2018 roku o wartości 443 mln zł. Na koniec 2018 roku jednostkowy portfel zamówień Elektrobudowy wynosił 586 mln zł.

251dc9e0-90f6-11e9-bc42-526af7764f64
To musisz wiedzieć dziś rano
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE
To musisz wiedzieć dziś rano
autor: Kamil Zatoński
Wysyłany codziennie
Kamil Zatoński
Codzienny newsletter z najważniejszymi informacjami dla inwestorów.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu