DM BZWBK: Totalny marazm na GPW

BZ WBK
opublikowano: 12-04-2005, 17:16

Świadkami jednej ze słabszych sesji byli we wtorek inwestorzy na warszawskim parkiecie. Brak ochoty do handlu, a przez to niewielka zmienność rynku przełożyła się na trwający cała sesję marazm.

Świadkami jednej ze słabszych sesji byli we wtorek inwestorzy na warszawskim parkiecie. Brak ochoty do handlu, a przez to niewielka zmienność rynku przełożyła się na trwający cała sesję marazm.

 Statystyka sesji okazała się przez to bardzo skromna z najniższymi w tym roku obrotami na poziomie niespełna 270 milionów złotych i kosmetycznym spadkiem indeksów WIG oraz WIG20 o 0,12 i 0,14 procent. Nawet publikacja danych o rekordowym deficycie handlowym w USA wywołanym wysokimi cenami surowców oraz wzrostem importu odzieży z Chin, nie zdołała rozruszać skostniałego rynku, mimo wzmocnienia amerykańskiej waluty.

Bez większych zmian cen sesję zakończyły akcje największych spółek TPSA, PKNOrlen, PKO BP, Pekao, BPH i KGHM. Silniejsze od rynku okazały się walory BRE Banku, Agory i Dębicy rosnące po informacji o dywidendzie. Outsiderami okazał się nie pierwszy raz Prokom i Mondi tracąc na zakończenie dnia około dwóch procent. Wieczorny poziom deficytu budżetowego USA w marcu podany wieczorem naszego czasu zadecyduje o przebiegu środowego otwarcia w Warszawie.

Paweł Kubiak

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BZ WBK

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy