DM BZWBK: W centrum zainteresowania powinny znaleźć się walory KGHM

23-06-2004, 10:12

Wczorajsza sesja zakończyła się nieznacznym spadkiem indeksów, zarówno WIG jak i WIG-20 straciły 0,2%.

Po niższym otwarciu WIG-20 pokonał poziom oporu wynikającego z poniedziałkowego maksimum 1.684 pkt., jednakże zwyżka zakończyła się 4 pkt. wyżej. W dalszej części indeksy oddały początkowe wzrosty, a większa część sesji upłynęła pod znakiem wahań w wąskim przedziale 1.678-83 pkt. Najbliższy opór wyznacza wczorajsze maksimum, a w przypadku jego pokonania kolejnej bariery podażowej doszukiwałbym się na 1.697 pkt., gdzie znajduje się ostatnia nie pokonana linia trendu spadkowego.

Kolejne opory znajdują się na 1.700 i 1.706 pkt. Pokonanie tych poziomów otworzy drogę do testu maksimum z 2-06 na 1.717 pkt. Ewentualne pokonanie powyższego poziomu (raczej nie dziś), winno zapowiadać wzrost do 1.735-38 pkt. Wsparciem dla indeksu jest wczorajsze minimum na 1.677 pkt., a przebicie powyższego poziomu będzie stanowiło zapowiedź testu 1.661 pkt. Spadek poniżej tego poziomu odczytam negatywnie, a kolejnym ważnym poziomem będzie 1.645 pkt. Przebicie tego poziomu będzie otwierało drogę do pogłębienia tendencji spadkowej poniżej 1.599 pkt. Na wczorajszej sesji najlepsze wrażenie z dużych spółek sprawiała Dębica, która zyskała ponad 3%, w związku z informacją o przeznaczeniu prawie całego zysku za ub. na dywidendę. Na słabszym zamknięciu zaciążyła w głównej mierze postawa banków BACA i BPH oraz słabsza postawa spółek telekomunikacyjnych. Na szerokim rynku traciły walory Jelfy, gdzie motywem jest informacja o przekazaniu 25% akcji spółki do Stoczni Szczecińskiej. Dziś w centrum uwagi winny być walory KGHM, gdzie pojawiła się informacja o powiększeniu zaangażowania przez posiadaczy GDR.

Tomasz Jerzyk

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / DM BZWBK: W centrum zainteresowania powinny znaleźć się walory KGHM