DM BZWBK: zapowiada się udany tydzień na GPW

Marek Druś
29-10-2001, 08:58

Nadchodzący tydzień będzie krótszy z racji Wszystkich Świętych, jednakże rynki będą oczekiwały na komunikat w sprawie wrześniowego deficytu obrotów bieżących. Liczę, że początek tygodnia będzie udany, lecz w okolicach sesji środowej może dojść do przesilenia, będzie to w dużej mierze uzależnione od rynków zachodnich.

W minionym tygodniu ponownie obserwowaliśmy spore rozchwianie nastrojów na rynku, przejawiające się w gwałtowanych zmianach indeksu, tym nie mniej zakończenie tygodnia wypada pozytywnie. Wzrosty należy przypisać oczekiwaniom na obniżkę stóp procentowych oraz pozytywnej sytuacji na rynkach zachodnich. Zgodnie z oczekiwaniami większości analityków RPP obniżyła stopy o 150 pkt. bazowych, jednakże informacja ta wywołała wyprzedaż w ostatniej godzinie handlu na sesji czwartkowej. Z kolei pozytywne zakończenie w USA w czwartek sprawiło, że inwestorzy ponownie przystąpili do zakupów akcji spółek. Sesja piątkowa kończy się w okolicach maksimów z całego tygodnia, co odzwierciedla spory potencjał popytowy na rynku.

Należy założyć, iż bez zmiany tendencji wzrostowej na rynkach zachodnich, w dalszym ciągu winny dominować na rynku wzrosty. Po prostu nie widać symptomów wyczerpania, czy też odwrócenia na poszczególnych spółkach. Można wręcz powiedzieć, że spółki mają pewien potencjał wzrostowy. TP S.A. po pokonaniu silnego oporu na 14,95 zł, spółka dotarła w piątek do 15,85 zł. Może to stanowić zapowiedź zwyżki do linii trendu spadkowego, która znajduje się na 18 zł. Zaskakująco pozytywnie zachowały się również walory KGHM, którym udało się sforsować opór na 12,15 zł. Bez wątpienia przyczyniły się do tego lepsze od oczekiwanych wyniki za III kw. Pokonanie oporu może zaowocować wzrostem do 16 zł. Jednakże, zdecydowanymi liderami wzrostów były spółki informatyczne, spośród których wyróżniały się walory Prokomu i Computerlandu. Ponadto duże wahania miały miejsce na typowych walorach spekulacyjnych: Netii, MCI, STGroup. Słabiej w minionym tygodniu zachowywały się walory banków oraz Elektrimu, które zwyżkowały, jednakże skala wzrostów była znacznie mniejsza od rynku.

DM BZ WBK

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Gospodarka / DM BZWBK: zapowiada się udany tydzień na GPW