DM IDMSA: czas dużej zmienności na GPW

KZ
opublikowano: 11-03-2010, 00:00

Byki mają swoje argumenty, niedźwiedzie — swoje. Wniosek: na giełdzie będzie nerwowo.

Analitycy Domu Maklerskiego IDMSA w comiesięcznym raporcie na temat rynku akcji (datowanym na 1 marca) nie zarysowali jasnego scenariusza na najbliższe tygodnie. Ich zdaniem optymiści mają swoje racje (np. poprawiające się wyniki spółek), ale i pesymistom nie brakuje argumentów (m. in. obawy o zadłużenie państw unijnych, słabnące wydatki konsumentów). Dlatego — jak twierdzą analitycy DM IDMSA — na rynku w najbliższym czasie będzie nerwowo, co przełoży się na większą zmienność cen.

W ocenie specjalistów sezon wyników wzbudził raczej mieszane uczucia.

"Na półmetku niespodzianek (jak rezultaty TVN, Agory, Multimediów czy Millennium) było znacząco mniej, niż rozczarowań (m.in. GTC, TP, Ciech, Pol-Aqua czy Emperia)" — czytamy w raporcie.

Analitycy zdecydowali się na spore przetasowania w rekomendowanym portfelu. Dodano do niego akcje Asseco Poland, Cyfrowego Polsatu (broker spodziewa się wyraźnej poprawy wyników w najbliższych kwartałach i wysokiej dywidendy), Ciechu, Synthosu i Ganta (któremu udało się zabezpieczyć finansowanie projektów, a wycena firmy jest wskaźnikowo atrakcyjna), usunięto — Emperię, Agorę, Millennium, Echo, Hydrobudowę, Integera, Tetę i Almę. W trzech ostatnich przypadkach to konsekwencja osiągnięcia przez kursy cen docelowych, wyznaczonych przez DM IDMSA. Do listy spółek, które w najbliższym czasie powinny zachowywać się gorzej od rynku, dołączono: PKO BP, TP, Inter Cars i Vistulę.

Broker chwali się, że w lutym polecany portfel przyniósł 5,5 proc. stopę zwrotu, w porównaniu do 2,8 proc. spadku WIG. Od

początku roku zarobek

sięga 10,3 proc., jest więc o 12,8

pkt proc. lepszy, niż indeks

szerokiego rynku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy