DM TMS: Inwestorzy czekaja na kolejne wyniki

Michał Fronc
20-07-2010, 11:03

Pierwsza sesja nowego tygodnia zakończyła się na Wall Street na umiarkowanych plusach. Po piątkowej przecenie amerykańskie indeksy lekko odbiły do góry w największym stopniu wsparte przez akcje spółek technologicznych, które zyskują w oczekiwaniu na zaplanowane na ten tydzień publikacje wyników kwartalnych z tego sektora.

Indeks Dow Jones Industrial wzrósł wczoraj o 0,56 proc. S&P 500 o 0,6 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 0,88 proc. Do tej pory swój rezultat kwartalny opublikowało 15 proc. spółek z indeksu S&P 500, spośród których 60 proc. wypadło lepiej od oczekiwań. Jednak w dalszym ciągu inwestorów interesuje przede wszystkim poprawa w zakresie przychodów i ewentualne rozczarowania w tej kwestii mogą pociągnąć indeksy do dołu. Dziś swoje wyniku finansowe za II kwartał opublikują: Goldman Sachs, Pepsi, State Street, Apple oraz Yahoo.

Na dzisiejszej sesji azjatyckiej w większości obserwować można było wzrosty, których liderem była giełda w Szanghaju. Indeks Shanghai Composite wzrósł o 2,15 proc., pokonując psychologiczny poziom oporu 2500 pkt. Pozytywnie na nastroje wśród tamtejszych inwestorów wpływają pogłoski, że Chiny nie będą w najbliższym czasie zacieśniać polityki pieniężnej z powodu oznak spowolnienia gospodarki. Po jednodniowej nieobecności do pracy wrócili inwestorzy z Japonii, a tokijski indeks Nikkei 225 jako jeden z nielicznych zakończył dzień pod kreską, tracąc 1,15 proc.

Dziś na giełdach w Europie obserwować można umiarkowane nastroje wśród inwestorów. Większość indeksów porusza się w okolicach poziomu poprzedniego zamknięcia, a to niezdecydowanie wynika z oczekiwania na dzisiejsze publikacje wyników kwartalnych z dużych amerykańskich spółek.

Michał Fronc
Departament analiz DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Fronc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / DM TMS: Inwestorzy czekaja na kolejne wyniki