Dobre informacje nie podbijają kursów Actiona i Infovide-Matrix

GRA
opublikowano: 01-07-2008, 10:25

Warszawskie indeksy są niezdecydowane w  pierwszej fazie dzisiejszej sesji. WIG20 rośnie 0,2 proc., ale mWIG40 o tyle samo spada.

O 1,2 proc. tanieją Puławy. To dlatego, że zarząd chemicznej firmy zdecydował się wejść w spór zbiorowy ze związkami. Nie zgodził się na ich żądania płacowe.

Nie zmienia się na razie kurs Action, mimo że spółka podwyższyła prognozy finansowe na bieżący rok obrotowy. Stabilny jest też Infovide-Matrix. Informatyczna spółka podała, że chce przejąć za 20 mln zł 60 proc. firmy DahliaMatic

Po sezonie walnych zgromadzeń przez zarządy giełdowych spółek przechodzi miotła kadrowa. O nowym szefie poinformował dziś rano Optimus (kurs bez zmian), Elkop (bez zmian), Hutmen (-1,5 proc.) i Pol-Mot Warfama (bez zmian).

Gorąca atmosfera nadal towarzyszy Vistuli&Wólczance. To pokłosie decyzji wczorajszego walnego odzieżowej spółki. Do jej rady nadzorczej udało się wejść Jerzemu Mazgajowi, właścicielowi Almy (ma ponad 5 proc. kapitału V&W) oraz pełnomocnikowi jubilerskiej rodziny Kruków. Przybliża to marzenie, o którym Mazgaj mówi otwarcie – ogromną grupę V&W, Kruk i Almy. Kruk traci 4 proc., a Alma 0,3 proc. Notowani V&W na razie są bez zmian.

Ponadto dzisiejszy „PB” donosi, że Alma planuje spieniężyć swoje nieruchomości. W grę niekoniecznie wchodzi sprzedaż, ale również leasing zwrotny. Szacuje, że mogłaby w ten sposób wyciągnąć ok. 150 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dobre informacje nie podbijają kursów Actiona i Infovide-Matrix