Czytasz dzięki

Dobry czas dla chatbotów

opublikowano: 02-07-2020, 22:00

Kolejni inwestorzy wsparli Stanusch Technologies, twórcę chatbotów, w którego akcjonariacie jest już Kulczyk Investments.

Stanusch Technologies na rynku ma już niemałą, bo trzynastoletnią historię. Spółka zrealizowała ponad 140 projektów, a na liście jej klientów są m.in. ING Bank Śląski, Getin Bank, Santander Bank, BNP Paribas, PlusBank, Orange, UPC, Gaspol, Link4, InPost, Empik, Energa, Amica, Bayer. Kreator chatbotów i voicebotów bazujących na sztucznej inteligencji oraz systemach przetwarzania i rozumienia języka naturalnego, optymalizujących np. obsługę klientów, ma apetyt na więcej. Skonsumować kolejny kawałek rynkowego tortu pomogą spółce inwestorzy. Przedsiębiorstwo z Rudy Śląskiej poinformowało, że w czerwcu pozyskało nowych inwestorów — powiązanych z funduszem Deep Change Ventures (DCV) i działających indywidualnie. Staną się również jej akcjonariuszami. Kwota pozyskanego kapitału nie jest upubliczniana, mówi się o liczbie siedmiocyfrowej.

Inwestycja, jak mówi Maciej Stanusch, prezes Stanusch Technologies, zapewnia
firmie pieniądze na bieżący rozwój. — Przy osiągnięciu kolejnych kamieni
milowych planujemy kolejne rundy finansowania — dodaje.
Zobacz więcej

STRATEGIA:

Inwestycja, jak mówi Maciej Stanusch, prezes Stanusch Technologies, zapewnia firmie pieniądze na bieżący rozwój. — Przy osiągnięciu kolejnych kamieni milowych planujemy kolejne rundy finansowania — dodaje.

— Nakłady, jakie są potrzebna na rozwój rozwiązań tzw. deep tech, są duże. Google na zakup firmy Deep Mind wydał 400 mln USD, Amazon na Alexę w pierwszym roku — ok. 300 mln USD. Mam satysfakcję, że takich kwot nie wydałem, a rozwiązaniaStanusch Technologies są oceniane przez zagraniczne serwisy i porównywane do Google’a, Amazona, Facebooka, Apple’a — mówi Maciej Stanusch, prezes i współwłaściciel Stanusch Technologies.

Firma zrealizowała kilka projektów zagranicznych, działa jednak głównie na rynku lokalnym. Maciej Stanusch podaje, że jednym z kluczowych punktów strategii rozwoju jego firmy jest zwiększenie wdrożeń systemów voicebotowych — głosowych.

— Posiadamy dość atrakcyjny dla klientów model sprzedażowy i rozliczeń. Wymaga on od nas jednak zwiększonego finasowania. Klienci nie muszą kupować technologii ani płacić za licencję, a kwota za wdrożenie jest ograniczona do minimum, rozliczamy się za faktyczne użytkownie systemu. Zarabiać zaczynamy więc dopiero po pewnym czasie — wyjaśnia szef Stanusch Technologies.

Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
×
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.

Dodaje, że w firmie na początku lockdownu pojawiło się spowolnienie, ale na krótko. Liczba zapytań ofertowych w kwietniu i w maju utrzymała się na wcześniejszym poziomie, natomiast kilkukrotnie wzrosła w czerwcu. Ile z nich zostanie przekutych w kontrakt, będzie wiadomo w kolejnych miesiącach. Jak zapowiada, inwestycja zostanie spożytkowana także na rozwój produktów. Spółkę wspomóc w tym obiecują inwestorzy.

— Nasza rola nie sprowadza się do modelu inwestora, który czeka na szybki wzrost i monetyzację inwestycji. Zamierzamy aktywnie działać w przedsiębiorstwie i budować je — deklaruje Wojciech Stramski, szef DCV, funduszu, który inwestuje zgodnie z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ, w tym innowacyjnością technologiczną.

Akcjonariuszem spółki od 2008 r. jest Kulczyk Investments. Stanusch Technologies przez kilka lat była także notowana na NewConnect, założyciele w 2017 r. zdecydowali się jednak na skupienie jej akcji z rynku.

Zapisz się na webinar "Rapid Redesign. Jak skutecznie tworzyć produkty cyfrowe w kilka tygodni" >>

           

  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane