„Dolar będzie rósł wraz z giełdą”

MD
24-05-2010, 14:55

Dolar będzie prawdopodobnie umacniał się wraz z giełdą przez okres najbliższych 10 lat, w miarę tego jak gospodarka USA będzie sobie lepiej radzić niż gospodarki Europy i Japonii, twierdzi UBS.

Dolar powróci do trendu widzianego na początku lat 80. i późnych 90., kiedy umacniał się wraz z rynkiem akcji – uważa Mansoor Mohi-uddin, szef globalnej strategii walutowej z oddziału UBS w Singapurze, autor raportu “FX Mega- Trends 2010-2020: Dollar Regime Change”.

Mohi-uddin oczekuje częstszych interwencji banków centralnych na rynkach walutowych w związku ze wzrostem wahań cen. Jego zdaniem, Rezerwa Federalna będzie pierwszym z największych banków centralnych, który zdecyduje się na podwyżkę stóp. 

- Przez najbliższe 10 lat wydaje się prawdopodobne, że dolar wejdzie w pozytywną relację z nastrojami inwestorów w miarę tego jak sytuacja fundamentalna Ameryki będzie okazywała się bardziej atrakcyjna niż eurolandu, Wielkiej Brytanii i Japonii – napisał Mohi-uddin. – Prawdopodobieństwo, że dolar będzie się raczej umacniał niż osłabiał kiedy inwestorzy będą szukać bardziej ryzykownych inwestycji oznacza istotną zmianę na rynkach walutowych – dodał.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / „Dolar będzie rósł wraz z giełdą”