Dolar pod presją euro cofnie się do grudnia

Marcin R. Kiepas
opublikowano: 23-03-2009, 00:00

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD w sposób zdecydowany preferuje wzrosty. Zdecydowany skok notowań euro w środę i czwartek w reakcji na decyzję amerykańskich władz o dodrukowaniu pieniądza sugeruje możliwość wzrostu EUR/USD w kierunku szczytu z połowy grudnia 2008 r., czyli 1,4402 dolara (biorąc pod uwagę wykres dzienny).

Zanim jednak euro dalej ruszy na północ, wcześniej można oczekiwać kilkudniowej konsolidacji z elementami realizacji zysków. Takie zachowanie rynku walutowego powinno być następstwem prawdopodobnej realizacji zysków na Wall Street po ostatnich silnych wzrostach.

Perspektywa umocnienia wobec dolara pojawia się nie tylko przed wspólną walutą, ale również przed brytyjskim funtem i szwajcarskim frankiem. Celem dla pary GBP/USD stają się obecnie okolice 1,55-1,56, wyznaczone przez lokalny szczyt z grudnia. W przypadku notowań USD/CHF poważnie należy brać pod uwagę możliwość spadku do 1,08. Tam wsparcie tworzy linia poprowadzona po dołkach z lipca i grudnia 2008 r.

Marcin R. Kiepas

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Waluty / Dolar pod presją euro cofnie się do grudnia