Dolar rośnie dzięki wynikom amerykańskich spółek

Fabryka Kosmetyków Pollena Ewa S.A.
opublikowano: 12-07-2001, 10:15

LONDYN (Reuters) - Dzięki lepszym niż oczekiwano wynikom amerykańskich spółek dolar wzrósł w czwartek o pół procent wobec euro. Europejska waluta straciła także wobec jena.

Lepsze niż oczekiwano wyniki kwartalne podały Motorola i Yahoo!, a o większych niż zakładano przychodach poinformował Microsoft.

"Po dobrych wiadomościach ze spółek na giełdach powinniśmy mieć zwyżkę, a to sprzyja dolarowi" - powiedział Steven Saywell, analityk Citibank w Londynie.

Za euro płacono 85,30 centa, czyli o ponad centa mniej niż w środę. Za dolara płacono 124,15 jena, czyli o jedną trzecią jena więcej niż w środę.

Euro straciło pół procent wobec jena i kosztowało 106,20 jena.

Na rynku wciąż utrzymuje się niepokój związany z sytuacją na rynkach wschodzących, a w szczególności w Argentynie.

W ostatnich dniach dolar tracił w związku z narastającym kryzysem w Ameryce Łacińskiej, bo inwestorzy kupowali waluty uznawane za najbezpieczniejsze, na przykład szwajcarskiego franka.

Według anonimowego źródła w Międzynarodowym Funduszu Walutowym (MFW), zarząd MFW uważa sytuację w Argentynie za "ekstremalnie niebezpieczną". Fundusz nie rozważa jednak dalszej pomocy dla tego kraju.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Fabryka Kosmetyków Pollena Ewa S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dolar rośnie dzięki wynikom amerykańskich spółek