Dolar wciąż rośnie w siłę, złoty się osłabił

Joanna Pluta
opublikowano: 12-09-2008, 00:00

Amerykańska waluta kontynuowała wczoraj umocnienie względem euro. Przed południem EUR/USD pokonał istotne wsparcie i odnotował spadek poniżej 1,3900. Dolarowi nie zaszkodziły negatywne dane z godzin popołudniowych. Wskazały one na pogorszenie sytuacji na rynku pracy oraz na zaskakująco wysoki wzrost deficytu bilansu handlu zagranicznego w sierpniu. Amerykańską walutę wspierają obawy o spowolnienie gospodarcze na świecie, a w szczególności w krajach wysoko rozwiniętych.

Złoty po dynamicznym umocnieniu w środę wczoraj osłabił się. Rynek na chłodno przeanalizował perspektywę przyjęcia euro przez nasz kraj w 2011 roku. Euforia, jaką widzieliśmy przedwczoraj, nieco opadła. Według agencji SP perspektywa przystąpienia do strefy euro w zapowiedzianym terminie jest możliwa do realizacji, jednak na przeszkodzie mogą stanąć czynniki natury politycznej.

Joanna Pluta

DM TMS Brokers

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Joanna Pluta

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy