Dolny Śląsk: 17 mln zł na usługi IOB

Dorota Zawiślińska
opublikowano: 05-03-2018, 22:00

Już za miesiąc ruszy konkurs z dotacjami, które sfinansują usługi dla firm z regionu wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu (IOB).

Już za miesiąc ruszy konkurs z dotacjami, które sfinansują usługi dla firm z regionu wykonywane przez instytucje otoczenia biznesu (IOB). Unijne wsparcie oferuje poddziałanie 1.2.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Innowacyjne przedsiębiorstwa — konkurs horyzontalny”). Do podziału między wnioskodawców jest ponad 17 mln zł. O granty będą mogły starać się m.in. parki technologiczne, akademickie inkubatory przedsiębiorczości, centra transferu technologii i innowacji.

Zrealizowane przez nie projekty zwiększą dostęp firm do infrastruktury B+R, w tym m.in. do pomieszczeń laboratoryjnych i aparatury naukowo-badawczej. Przedsiębiorcy będą mogli również liczyć na usługi doradcze, m.in. w sektorze biotechnologii przemysłowej, nanotechnologii i fotoniki. IOB zapewnią im także dostęp do pracowników badawczych. Z doświadczeń poprzedniej unijnej siedmiolatki wynika, że przedsiębiorcy są zainteresowani usługami, które świadczą IOB. Mogą one wspierać rozwój działalności B+R w firmach, ale też pomagać w nawiązywaniu współpracy w tej dziedzinie z krajowymi i zagranicznymi partnerami. Ośrodki innowacji stale poszerzają ofertę dla biznesu. Obejmuje ona już m.in. zaawansowane usługi mentoringowe, doradcze, akceleracyjne, finansowe i coachingowe. © Ⓟ

4.04 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.2.1 RPO WD. Nabór zakończy się 30 maja.

Więcej informacji: www.dip.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Firmy / Dolny Śląsk: 17 mln zł na usługi IOB