Dom Development stracił blask

  • Michał Błasiński
13-02-2013, 00:00

Analitycy zgodnie tną rekomendacje i obniżają wycenę papierów warszawskiego dewelopera.

W tym roku pojawiło się pięć zaleceń biur maklerskich dla akcji Dom Development. Cztery są negatywne, jedno neutralne, a uśredniona cena docelowa wynosi 29,4 zł, czyli jest o 12 proc. niższa od kursu z GPW. Ten jest jednak dość stabilny — od trzech miesięcy waha się między 32 a 36 zł. Adrian Kyrcz z DM BZ WBK podkreśla, że deweloper wyróżnia się pozytywnie na tle sektora ze względu na wysoką pozycję gotówkową, niskie zadłużenie oraz stosunkowo małe uzależnienie od programu Rodzina na Swoim. Analityk zaznacza jednak, że mieszkaniówkę czeka bardzo trudny rok i nawet liderzy branży znajdą się pod presją. Wtórują mu Michał Sztabler z Trigon DM oraz Cezary Bernatek z KBC Securities. Eksperci zgodnie twierdzą, że w 2013 r. spółkę czeka pogorszenie wyników.

— Spodziewam się 12-procentowego spadku przychodów, do 743 mln zł, oraz 13-procentowego spadku zysku netto, do 80 mln zł. Liczba przekazanych mieszkań stopnieje zaś o 10 proc., do 1770 — wylicza Adrian Kyrcz. Zdaniem Michała Sztablera, przychody wyniosą 670 mln zł, a zysk netto 45 mln zł.

— Spółka jest notowana z nieuzasadnioną premią w stosunku do porównywalnych podmiotów — mówi Michał Sztabler. Wskaźnik cena do prognozowanego zysku spółki na 2013 r. to 12,6 (mediana dla branży 9,5), a cena do wartości księgowej 0,9 (mediana 0,5).

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michał Błasiński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Dom Development stracił blask