Donald Rumsfeld wypuścił aplikację

opublikowano: 26-01-2016, 12:45

83-letni Donald Rumsfeld, były sekretarz obrony USA, wprowadził na rynek swoją aplikację „Churchill Solitaire”, czyli „Pasjans Churchilla”.

Debiut aplikacji nastąpił w niedzielę, w rocznicę śmieci Winstona Churchilla. Rumsfeld twierdzi, że to „najbardziej diabelska wersja pasjansa”, w którego grał legendarny brytyjski polityk i premier Wielkiej Brytanii podczas II Wojny Światowej. Miał mu o niej powiedzieć André de Staercke, były belgijski dyplomata. Rumsfeld przekonuje, że to „najtrudniejszy pasjans i prawdopodobnie najbardziej wymagająca i strategiczna rozgrywka logiczna, w którą grałem”.

Donald Rumsfeld
Bloomberg

Rumsfeld, dziadek sześciorga wnucząt, oczywiście nie napisał gry, ale pokierował jej tworzeniem. Kodowaniem zajęli się programiści Snapdragon Studios.

Recenzenci piszą, że najbardziej „diabelska” w pasjansie proponowanym przez Rumsfelda jest klasyczna zagrywka „darmowych” aplikacji, polegająca na pozwalaniu graczowi na wygrywanie pierwszych etapów, aby w miarę angażowania się w grę zaoferować mu wykupienie atrakcyjnych opcji. Rumsfeld jednak nie planuje się wzbogacić na aplikacji. Wszystkie pozyskane pieniądze trafią do organizacji charytatywnych zajmujących się amerykańskimi weteranami, którzy ucierpieli podczas konfliktów zbrojnych. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane