Donald Tusk: Wystartuję w wyborach prezydenckich

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 02-05-2005, 13:32

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ogłosił w poniedziałek, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta wtegorocznych wyborach

Lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk ogłosił w poniedziałek, że będzie się ubiegał o urząd prezydenta wtegorocznych wyborach

    Podczas Konwencji wyborczej w Warszawie Tusk powiedział, że zdecydował się kandydować 2 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Flagi narodowej, symbolu "naszej dumy i naszej chwały".

Szef Platformy Obywatelskiej powiedział, że Platforma doprowadzi do "odważnego przełomu" w Polsce i uwolni ją od "upokarzających i hańbiących rządów".

"Mamy dość rządów, które są udręką Polaków, dosyć tego upokorzenia" - oświadczył. Jak dodał, jego partia obiecuje załatwić definitywnie i ostatecznie sprawę nieuczciwych rządów partii obecnie znajdującej się u władzy. Zapowiedział też oczyszczenie Polski z agentów i ludzi nieuczciwych.

Jak powiedział, dla Polski nadszedł czas "stanowczego, twardego i odpowiedzialnego przywództwa". Podkreślił, że władza powinna mieć tylko obowiązki, a żadnych przywilejów.

Tusk zaznaczył, że powinno się szukać wszelkich szans dla Polski, które "dadzą Polakom wielkie zwycięstwo w Europie". Podkreślił, że Polacy w przyszłości powinni stać się jednym z liderów wśród państw europejskich.

"To Polacy, 40 milionów dumnych, wiernych ludzi są szansą dla Europy" - oświadczył.

Pierwszym powodem dla którego zdecydowałem się kandydować na prezydenta, jest wiara że prawdziwej wspólnoty narodu nie buduje się na fałszywych kompromisach, ale na prawdzie, wartościach i korzeniach - powiedział Tusk po ogłoszeniu swej decyzji o starcie w wyborach prezydenckich.  Drugim powodem jest wiara, że Polacy mają w sobie wielką energię, którą tłumią obecnie "nieudolna władza, skorumpowani politycy, biurokracja".

Platforma chce tę energię Polaków wyzwolić - zapowiedział.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Donald Tusk: Wystartuję w wyborach prezydenckich