Dostawca Apple szuka przeciwwagi

Japan Display, jeden z dwóch producentów wyświetlaczy dla iPhone chce znacząco zwiększyć swoją sprzedaż, nawet o 60 proc. pozyskując zamówienia od mniejszych producentów telefonów komórkowych i tabletów, co ma być przeciwwagą dla dostaw dla największych klientów, informuje Reuters.

Największy na świecie wytwórca małych i średnich ekranów jest w stanie zdynamizować sprzedaż do przynajmniej 800 mld jenów (8,1 mld USD) w roku finansowym kończącym się w marcu 2014 r. – twierdzi Shuichi Otsuka, dyrektor generalny tej niepublicznej spółki.

Ostatni roczny wynik na poziomie przychodów oscylował na poziomie 500 mld jenów.

Powstała ona w kwietniu 2012 r. w wyniku fuzji małych oddziałów wyświetlaczy należących do Sony, Hitachi i Toshiba. Firma nie informuje jakich ma klientów, jednak nie jest tajemnicą, że największe zamówienia pozyskuje od koncernu Apple.

Firma, której największym akcjonariuszem z 70-proc. udziałem jest państwo poinformowała również,  że może zostać upubliczniona  i przeprowadzić ofertę IPO najwcześniej w roku finansowym 2014.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Telekomunikacja / Dostawca Apple szuka przeciwwagi